silnik samochodowy tarnów
Diagnostyka pojazdów Tarnów

Diagnostyka komputerowa

Komputerowa diagnostyka silnika to nic innego, jak sprawdzenie parametrów pracy urządzenia. Poprzez odczytanie danych z komputera pokładowego auta za pomocą specjalnego interfejsu diagnostycznego, wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie. Po podpięciu interfejsu do komputera samochodowego, diagnosta może porównać dane wyjściowe z danym domyślnymi, podanymi przez producenta danego modelu pojazdu. Na tej podstawie stwierdzić, czy silnik – lub inne elementy samochodu – działa poprawnie. Jeśli dane wyjściowe różnią się od domyślnych, ich analiza może wskazać rodzaj awarii. Z zewnątrz diagnostyka może wydawać się zadaniem prostym, ponieważ nie wymaga nawet zaglądania do wnętrza silnika. W rzeczywistości jednak obsługa interfejsu oraz oprogramowania wymaga bardzo dużej wiedzy oraz doświadczenia w celu trafnego zdiagnozowania problemu. Dlatego kierowców w mieście Tarnów zapraszamy do naszego warsztatu, jeśli Państwa auto wymaga diagnostyki.

Diagnostyka komputera jest stosowana w kontrolowaniu prawidłowości funkcjonowania silników we wszystkich współcześnie produkowanych autach. Dlaczego się ją stosuje? Przede wszystkim dlatego, że jest prostsza i wygodniejsza – nie wymaga zaglądania w głąb wnętrza samochodu w celu odnalezieniu wad, co z jednej strony jest czasochłonne, a z drugiej naraża samochód na powstanie kolejnych usterek. Diagnostyka jest całkowicie nieinwazyjna, eliminuje ryzyko, że przy oględzinach samochodów coś pójdzie nie tak. Dzięki diagnostyce można sprawdzić działanie podzespołów normalnie niedostępnych – dopiero po stwierdzeniu, że ich działaniu jest nieprawidłowe przystępuje się do rozebrania auta w celu dotarcia do uszkodzonego elementu.

Warto wspomnieć również o tym, że diagnostyka komputerowa przebiega bardzo szybko i nie wymaga wyłączenia samochodu z użytku na dłużej.
Klient uzyskuje dostęp do tych danych i może je sprawdzić osobiście lub poprosić o ekspertyzę innego diagnostę.