serwis klimatyzacji tarnów
silnik samochodowy tarnów

Serwisowanie klimatyzacji

Wielu właścicieli samochodów zastanawia się nad tym jak często serwisować klimatyzację.
Układ, w sposób naturalny, traci w ciągu roku ok. 10% czynnika chłodzącego, dlatego należy regularnie uzupełniać czynnik, oraz wymieniać olej w układzie. Ponadto, z powodu nie wymienianych filtrów gromadzi się coraz większa ilość bakterii i grzybów szkodliwych dla człowieka. Nie wolno więc zaniedbać serwisowania.

Zdania są podzielone pod względem częstotliwości serwisowania klimatyzacji. Jedni uważają, że powinna być sprawdzana raz w roku, zaś inni uważają, że co dwa lata. Niezależnie od tego kto ma rację warto sobie uświadomić zmiany zachodzące w systemie klimatyzacji, bowiem są nieuniknione i powstają one w wyniku zmiennych temperatur. W konsekwencji skuteczność chłodzenia spada. Tarnów to polski biegun ciepła, dlatego warto zadbać o układ chłodzenia w pojeździe przed upalnymi dniami.

Dezynfekcja układu klimatyzacji jest bardzo istotnym punktem podczas serwisowania układu klimatyzacji. Parownik jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii czy drobnoustrojów. Mikroorganizmy przedostają się do wnętrza pojazdu poprzez kratki nawiewu, stwarzając niebezpieczeństwo dla zdrowia kierowcy, czy jego współpasażerów. Zjawisko to powoduje również powstawanie nieprzyjemnego zapachu ulatniającego się z nawiewu.